.SETEMBRE 04
la celestinade fernando de rojas direcció robert lepage 8/09 a 3/10
12 estimen gil de biedmaidea i concepte joan ollé 16 i 17/09
il·lusionistesde lluïsa cunillé direcció paco zarzoso 22/09 a 3/10
programació musical the sun ra arkestra 30/09
.OCTUBRE 04
il·lusionistesde lluïsa cunillé direcció paco zarzoso 22/09 a 3/10
jardinería humana text, escenografia i direcció rodrigo garcía 7 a 10/10
back to the present direcció i coreografia constanza macras 13/10
mathilde de veronique olmi direcció jordi messalles 14/10 a 14/11
programació musical llibert fortuny electric quartet & DJ 2d2 21/10
.NOVEMBRE 04

mathilde de veronique olmi direcció jordi messalles

14/10 a 14/11
l'oncle vània de anton txèkhov direcció joan ollé 4/11 a 12/12
assaigs oberts TXÈKHOV: Happy Hour 13 i 20/11
primer festival mario cabré de toreig de saló direcció escènica jordi prat i coll 19/11
le jardinpeeping tom (bèlgica) 21 i 22/11
ou le lapin me tuera julie bèrès - cie. les cambrioleurs (frança) 24 i 25/11
programació musical lars horntveth & barcelona 216: POOKA 25/11
images en cycle brigitte pougeoise (frança) 26 i 27/11
.DESEMBRE 04
l'oncle vània de anton txèkhov direcció joan ollé 4/11 a 12/12
assaigs oberts TXÈKHOV: Happy Hour 4/12
programació musical josep vicent & the amsterdam percussion group 2/12
quando l'uomo principale è una donna direcció i escenografia jan fabre 17 i 18/12
juli cèsar de william shakespeare direcció àlex rigola 23/12 a 4/01
.GENER 05
juli cèsar de william shakespeare direcció àlex rigola 23/12 a 4/01
nora (casa de nines) d'henrik ibsen direcció thomas ostermeier 8 i 9/01
santa joana dels escorxadors de bertold brecht direcció àlex rigola 12 a 23/01
marie i bruce de wallace shawn direcció i traducció de l'anglès carlota subirós 26/01 a 27/02
v.o.s. (versió original subtitulada) dramaturgia i direcció carol lópez 27/01 a 20/02
.FEBRER 05
marie i bruce de wallace shawn direcció i traducció de l'anglès carlota subirós 26/01 a 27/02
v.o.s. (versió original subtitulada) dramaturgia i direcció carol lópez 27/01 a 20/02
assaigs oberts SHAWN: Perdent la pista 5,12,19 i 26/01
programació musical eric mingus 17/02
.MARÇ 05
psitt!!, psitt!! / caravan gelabert-azzopardi cia. de dansa 2 a 6/03
occisió de lluïsa cunillé direcció lurdes barba 3 a 20/03
d'avant sasha waltz & guests en cooperació amb schaubühne am lehniner platz 11 i 12/03
programació musical SWOD 31/03
.ABRIL 05
l'home de teatre de thomas bernhard direcció xavier albertí 1/04 a 1/05
solo por placer cia. mudances direcció, coreografia i interpretació àngels margarit 7 a 10/04
assaigs oberts BERNHARD: Davant de l’home 9,16,23 i 30/04
prestidigitacions creació i direcció jordi cortés 14 a 17/04
v.o.s. (versió original subtitulada) dramaturgia i direcció carol lópez 21/04 a 29/05
.MAIG 05
v.o.s. (versió original subtitulada) dramaturgia i direcció carol lópez 21/04 a 12/06
l'home de teatre de thomas bernhard direcció xavier albertí 1/04 a 1/05
hedda gabler d'henrik ibsen direcció i adaptació eric lacascade 4 i 5/05
la meua filla sóc jo música, dramatúrgia i direcció carles santos 19 a 29/05
.JUNY 05
v.o.s. (versió original subtitulada) dramaturgia i direcció carol lópez 21/04 a 12/06
invocacions d'andrés corchero i agustí fernández 2 a 5/06
el bosc de farucàrunllibret m. carme mateu música óscar peñarroya 9 a 12/06
projecte taller òpera haydn dir. musical xavier puig dir. escènica jordi prat i coll 17 a 19/06
bcn grec festival els germans karamàzov stary teatre de cracòvia 30/06 a 3/07
.JULIOL 05
bcn grec festival els germans karamàzov stary teatre de cracòvia 30/06 a 3/07

bcn grec festival els deu manaments volksbühne am rosa-luxemburg-platz

6 a 8/06
bcn grec festivalla controversia de valladolidde jean-claude carrière dir. c. alfaro 14 a 24/06
.SETEMBRE 05
un matrimoni de boston de david mamet direcció josep maria mestres 14/09 al 20/11
assaigs oberts MAMET: Veritat o mentida  
   
   
  TEMPORADA ACTUAL 2008-2009